38-100 Strzyżów, ul. Słowackiego 8                                 tel/fax (+48) 17 27 61 152                             psse.strzyzow@pis.gov.pl

  
                                   

Akcja "Bezpieczne Wakacje"

           W ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" pracownicy  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Strzyżowie wraz z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie rozpoczęli kontrolę obozów i kolonii zorganizowanych na terenie powiatu strzyżowskiego.

Podczas spotkań z młodzieżą prowadzone były pogadanki  oraz rozdawane  broszurki  i ulotki na temat skutków używania dopalaczy, tytoniu oraz bezpiecznych zachowań podczas wakacji. Ponadto prezentowane były alkogogle i narkogogle, doskonałe narzędzie do pokazania dzieciom tego jak alkohol ianarkotyki działają na nasze zmysły. Pozornie proste czynności wykonywane w alkogoglach ianarkogoglach stają się o wiele trudniejsze. Zniekształcenie obrazu, spowolnienie czasu reakcji, problemy z oceną odległości i kierunków, zaburzona koordynacja ruchowa to tylko niektóre z efektów obecności alkoholu  i narkotyków w organizmie. O tym, jak zmienia się świat osoby nietrzeźwej  i pod wpływem środków odurzających miały okazję przekonać się dzieci zakładając te specyficzne okulary.                                                                                                                                                            Było sporo śmiechu, ale te ćwiczenia dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu czy też narkotyków i uświadomiły, że można zrobić sobie lub innym ludziom krzywdę. Kontrole przeprowadzono w obiektach: Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji we Frysztaku, Ośrodku Edukacji Nauczycieli i Pracowników Administracji Samorządowej w Czudcu oraz Siedlisku Janczar waPstrągowej  gdzie odbywały się obozy taneczne i sportowe. Podczas kontroli nieprawidłowości nie stwierdzono.

Współpraca Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Strzyżowie 
z Komendą Powiatową  Policji  jest już wieloletnią tradycją w realizacji założeń akcji "Bezpieczne Wakacje". W najbliższym czasie odbędą się kolejne wspólne kontrole placówek organizujących letni wypoczynek dzieci i młodzieży.
 

>>> Powrót do listy aktualności
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 PSSE Strzyżów
Realizacja: StudioPixel.pl